Alkoholio poveikis vartojant antibiotikus

alcohol pills 250-1

 

Tetraciklinų grupė


Doksociklinas (Doxycycline): alkoholio vartojimas neuždraustas, tik nerekomenduojamas. Alkoholis pats neturi jokio efekto, tačiau klinikinė studija parodė, kad alkoholikų organizmas šalino doksocikliną greičiau (pusę dozės pašalino per 10,5 val.) nei kontrolinių pacientų (per 14,7 valandas) . Beje, tai tik įrodo, kad alkoholikai turi šią savybę jau nepriklausomai nuo to ar jie vartoja alkoholį kartu su doksociklinu, ar ne. Kaip bebūtų, alkoholikams reikėtų dvigubinti doksociklino dozę…

Tetraciklinas (Tetraycycline): tai pat neturi jokios pavojingos sąveikos su alkoholiu. Klinikinė studija parodė, kad jei tetraciklinas yra išgeriamas kartu su alkoholiu, padidėja jo pasisavinimas bei pailgėja veikimo laikas . Taigi, šiuo atveju, būtų galima net mažiau tetraciklino išgerti, jei geriame su alkoholiu.

 

Makrolidų grupė

Eritromicinas (Erythromycin): pagreitina alkoholio įsisavinimą (absorbavimą) plonajame žarnyne . Štai ir visos problemos…

 

Penicilinų grupė

Ampicilinas (Ampicillin). Alkoholio vartojimas kartu su ampicilinu gali sudirginti jūsų skrandį! Todėl alkoholį vartokite saikingai! Galiu pasiūlyti išgerti ampicilino, šiek tiek palaukti, pavalgyti, o tik tada vartoti alkoholį. Manau, skrandžio problemų nebus. Beje, ledžiamo ampicilino atveju, ši problema atkrenta.


Penicilinas (Penicillin). Panaši istorija kaip ir su ampicilinu. Penicilinas trikdo skrandžio veiklą, tą patį daro ir alkoholis, todėl siūloma vengti juos vartoti kartu. Beje, tiek penicilino, tiek alkoholio šalutinis poveikis yra viduriavimas, todėl, jei vartosite kartu, faktiškai nežinosite, nuo ko tas efektas yra.


Amoksicilinas (Amoxycillin). Be virškinimo efektų, panašių į kitų penicilino grupės narių atvejus, kitų problemų nepastebėta. Tiesa, buvo atlikti klinikiniai tyrimai, kurie parodė, kad alkoholis šiek tiek paveikia amoksicilino pasisavinimo greitį, bet ne kiekį .
Žinoma, čia pateikti ne visi antibiotikai, o tik dažniausiai naudojami klinikinėje praktikoje. Beje, nerašiau jų komercinių pavadinimų, nes tai – beprasmiška: visada galite pažiūrėti, kas yra veiklioji medžiaga, kuri dažniausiai ir bus viena iš mano aprašytų.

Daugelis kitų antibiotikų, priklausančių vienai iš trijų mano paminėtų grupių, veikia panašiai į kitus tos šeimos narius. Žinoma, yra ir kitokių antibiotikų, todėl geriausias patarimas visada skaityti vartojimo instrukciją! Jei joje bus parašyta alkoholiui „griežtai ne!”, jokiu budu jo nevartokite!

Ir pabaigai, keletas antibiotikų, kurių jokiu būdu negalima vartoti su alkoholiu: Quinacrine (Atabrine), Furazolidone (Furoxone), Metronidazole, Tinidazole (Griseofulvin (Grisactin), Cefoperazone, Cefmenoxime, Cephamandole, Co-trimoxazole, Metronidazole, Ketoconazole, Latamoxef, Latamoxef ir Tinidazole. 

 

Prireikus pagalbos susisiekite su mumis bet kuriuo Jums patogiu būdu