LIETUVOS RESPUBLIKOS ALKOHOLIO KONTROLĖS ĮSTATYMAS

atsisiusti-1-1-1

IV skirsnis. Piktnaudžiavimo alkoholiu ribojimas

35 straipsnis. Vairavimo kontrolės tvarka

Asmenys, vairuojantys transporto priemones Lietuvos Respublikoje, gali būti tikrinami dėl neblaivumo, girtumo iralkoholio kiekio kraujyje. Darbdaviai privalo užtikrinti, kad jų darbuotojai, vairuojantys įmonių, įstaigų, organizacijų transporto priemones, prieš išvykdami į reisą būtų tikrinami dėl neblaivumo (girtumo).

Asmenis, vairuojančius transporto priemones, vairavimo metu dėl neblaivumo ir girtumo tikrina policija. Įtarusi,kad šie asmenys neblaivūs (girti), policija panaudoja norminiuose aktuose numatytas priemones apsvaigimo laipsniui nustatyti. Asmenys, nesutinkantys su patikrinimo rezultatais, pristatomi į Sveikatos apsaugos ministerijos įgaliotas sveikatos priežiūros įstaigas apsvaigimo laipsniui nustatyti. Sveikatos priežiūros įstaigų išvada dėl neblaivumo (girtumo) yra galutinė. Sveikatos apsaugos ministerijos įgaliotos neblaivumui (girtumui) nustatyti sveikatos priežiūros įstaigos atlieka pristatytų ar besikreipiančių asmenų medicininę apžiūrą.

Asmenų, vairuojančių transporto priemones, neblaivumo (girtumo) tikrinimo tvarką, vairavimo metu leidžiamą maksimalią etilo alkoholio koncentraciją asmenų, vairuojančių antžeminio, vandens ir oro transporto priemones Lietuvos Respublikoje, iškvepiamame ore ir kraujyje nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Neblaivių vairuotojų vairavimas transporto priemonių, leidimas vairuoti transporto priemones neblaiviems asmenims arba perdavimas vairuoti transporto priemones neblaiviems asmenims užtraukia įstatymų nustatytą baudžiamąją ar administracinę atsakomybę.

 

Prireikus pagalbos susisiekite su mumis bet kuriuo Jums patogiu būdu